GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

“REMI GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ PROJESİ”

  • ANASAYFA  / 
  • Haberler  / 
  • “REMI GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ PROJESİ”
“REMI GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ PROJESİ”
  • 14 EYL
  • 2020

“REMI GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİ PROJESİ”

Millî Eğitim Bakanlığı, Hayat boyu öğrenme genel müdürlüğünün müfredatına uygun olarak hazırlanan kurslarımız güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanarak, enerji sistemimize katkı sağlamak amacıyla son hızıyla devam etmektedir.

PROJENİN AMACI,

Projemiz başta Gaziantep ili olmak üzere Güneydoğu Anadolu illerinde enerji ihtiyacını karşılamak ve kalifiyeli eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Gaziantep’inde içinde yer aldığı Güneydoğu Anadolu bölgesi, ülkemizin en fazla güneş alan bölgelerinin başında gelmektedir. Elektrik üretiminde çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarının ülkemizde yaygınlaştırılması çalışmaları tüm kesimler tarafından desteklenmektedir.

EĞİTİMLER;

Suriyeli ve Türk öğrenciler ’den oluşturduğumuz sınıfımızda, donanımlı hocalar ve ustalar eşliğinde güneş paneli sistemine uygun olarak dizayn edilmiş atölyemiz de verilen dersler ile kursiyerlerimiz güneş panelleri kurulumu için hem hesaplamaları yapmakta, teorik ve uygulamalı eğitim almaktadır. GSO-MEM, Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezinde oluşturulan atölye ortamında, Millî Eğitim Bakanlığı, Hayat boyu öğrenme genel müdürlüğünün 232 saatlik “Güneş Panelleri ve Fotovoltaik sistemleri Kurulum Bakım ve Onarımı” müfredatına uygun olarak, çatı uygulamaları, verimli enerji hesaplamaları, elektrik üretim hesaplamaları da anlatılmaktadır. Ayrıca kursiyerlere İş sağlığı güvenliği eğitimleri de verilmektedir.

GİRİŞİMCİLİK;

2019 Mayıs ayından beri devam eden kurslar da yaklaşık 150 kişiye eğitim verilmiştir. Eğitim alan kişiler arasından belirlenen 30 kişilik gruba ayrıca girişimcilik eğitimi de verilecektir. Bu yıl Ekim ayında başlaması planlanan girişimcilik eğitimine katılan kursiyerler Gaziantep de ev, fabrika, okullar için ücretsiz fizibilite raporları hazırlayacaklardır.


TÜM HABERLER