GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

İŞGÜCÜ VERİMLİLİĞİ VE YALIN ÜRETİM SEMİNERİ YAPILDI

  • ANASAYFA  / 
  • Haberler  / 
  • İŞGÜCÜ VERİMLİLİĞİ VE YALIN ÜRETİM SEMİNERİ YAPILDI
İŞGÜCÜ VERİMLİLİĞİ VE YALIN ÜRETİM SEMİNERİ YAPILDI
  • 12 KAS
  • 2019

İŞGÜCÜ VERİMLİLİĞİ VE YALIN ÜRETİM SEMİNERİ YAPILDI

Yalın üretim bir ürünün firmaya hizmet etmeden önce gerekli ekipman ve parçaları içinde barındırıp maliyeti en aza indirerek ürünün hizmet performansını ve kalitesine en üst düzeyde sunan firmanın ihtiyaçlarını karşılayan ve firma kârını ideal orandan daha da üste taşıyarak piyasaya taşınmasına kadar uygulamaların tamamıdır.

Yalın üretimin amacı; firmanın ihtiyacı ve beklentisinin karşılanmasıdır. İçerisinde sadece müşterinin istediği fonksiyonların barındığı, beklediği kaliteyi sunan ve aradığı fiyata ücretlendirilen ürünlerin satışa sunulmasıdır. Bu sayede fazladan zaman ve ekipman sorunu ortadan kalkmış oluyor. Yalın üretimde dikkat edilen nokta, müşterinin beklentisinin karşılanması olduğu için müşteriye, kendini her daim önemli ve değerli olduğu hissettirilir. 

Gaziantep’te kurulan model fabrikaya ilişkin verimliliğini artırma hedefi olan model fabrikanın kurulmasıyla öncelikle yalın dönüşüm ve sanayi 4.0 ilkelerinin uygulama hedefi olan dijital dönüşüm alanlarında uygulamalı eğitim ve danışmanlık sağlamak amacıyla kuruluyor.  Uzun süredir yürüttüğümüz çalışmayla Gaziantep’in model fabrikasını Gaziantep Sanayi Odası Olarak Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte hayata geçireceğiz.


TÜM HABERLER