GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

GSOMEM’İN SANAYİCİLERE MAAŞ DESTEĞİ

GSOMEM’İN SANAYİCİLERE MAAŞ DESTEĞİ
  • 17 NİS
  • 2020

GSOMEM’İN SANAYİCİLERE MAAŞ DESTEĞİ

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) eğitim alan kursiyerleri istihdam eden firmalara sağlanan tam maaş desteği 30 Ağustosa kadar uzatıldı.

 

 

Gaziantep 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 11 bin 500 metrekare alanda eğitimlerine devam eden ülkemizin en büyük mesleki eğitim merkezlerinden biri olarak faaliyet gösteren GSO-MEM,  çeşitli kuruluşlarla yapmış olduğu ortak projeler ile Gaziantep sanayisine kalifiye eleman kazandırmak amacıyla eğitimler veriyor.

Alman Federal Ekonomik işbirliği ve Kalkınma Bakanlığı’nın (BMZ) finansman desteği ile Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) ortaklığında yürüttüğümüz proje ile Gaziantep sanayisinin ihtiyacı olan 53 eğitim konusunda hiç mesleği olmayan 18 yaş üstü kişilere meslek edindirme eğitimleri veriliyor. Bu eğitimleri başarı ile bitiren kursiyerlerimizi istihdam etmek isteyen üyelerimize de yaklaşık altı ay boyunca tam maaş desteği sağlanıyor.

GSO’nun yapmış olduğu çalışmalarla 2019 yılı için sanayimizin en fazla ihtiyaç duyduğu istihdam konularını belirlemiş olup, “PEP-Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Projesi” ile Gaziantep sanayisinin en fazla eleman ihtiyacı duyduğu konularda yaklaşık 1100 kişiyi eğitim verilecektir. Bu eğitimlerden, sanayide çalışmak isteyen Suriyeliler de yararlanabilmektedir.

Kurslar eğitim konularına göre 3 hafta ile 3 ay arasında değişen sürelerde olup, Kursiyerlere mesleki eğitiminin yanı sıra, iş sağlığı güvenliği, hijyen, beden dili, iletişim becerisi, meslek etiği, iş etiği gibi konularda eğitimler de verilmektedir.

Proje ile sanayicilere hem kalifiye eleman yetiştirilmekte hem de bu elemanların altı aya kadar varan sürelerde tam maaşları ödenerek, firmalarda geçirecekleri oryantasyon dönemine katkıda bulunulmaktadır.

 

 

Bilgilendirme için 503 01 10 nolu telefon ile irtibat sağlayabilirsiniz.


TÜM HABERLER