GSOMEM / GAZİANTEP SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

GSO VE GİZ İŞ BİRLİĞİNDE YALIN VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM MENTÖRLÜĞÜ

  • ANASAYFA  / 
  • Haberler  / 
  • GSO VE GİZ İŞ BİRLİĞİNDE YALIN VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM MENTÖRLÜĞÜ
GSO VE GİZ İŞ BİRLİĞİNDE YALIN VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM MENTÖRLÜĞÜ
  • 21 HAZ
  • 2022

GSO VE GİZ İŞ BİRLİĞİNDE YALIN VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM MENTÖRLÜĞÜ

Firmalara belirli standartları sağlamaları noktasında bilgilendirmede bulunmak, yol haritalarını belirmelerine ve rota planlaması yapmalarına katkı sağlamak amacıyla “Yalın ve Dijital Dönüşüm Mentörlüğü” hizmetine başlandı.

Birbirini tamamlayan iki önemli kavram haline gelen yeşil ve dijital dönüşüm konusunda verilen mentörlük hizmeti ile firmaların yeni dijital yeteneklerle donatılması, yeşil ve döngüsel bir ekonomi modeli ile sürdürülebilir üretim yapmalarının sağlanması ve rekabet edilebilirliklerinin artırılması hedefleniyor.

Proje kapsamında başvuru yapan firmalar arasından belirlenen 30 firmaya, her firma için 16 hafta boyunca haftada 2 saat olacak şekilde mentör ziyaretleri yapılacak.

4 ay sürecek möntörlük hizmetleri öncesinde firmaların mentörlük sürecine hazırlanmalarını sağlamak ve bu sürecin daha verimli geçmesi amacı ile 30 firmanın ilgili personellerine hazırlık eğitimleri verildi.

Yalın ve Dijital Dönüşüm Mentörlük Hizmeti kapsamında her firmaya; yalın üretim teknikleri eğitimleri, dijital dönüşüm eğitimleri, yalın lider yetiştirme programı ile firma içerisinde yalın lider yetiştirilmesi, yalın olgunluk seviyesi ile teşhis yapılması, değer katan ve israf oluşturan faaliyetlerin seçilen hatta belirlenmesi, firmada operasyonel verimliliği arttırma çalışmalarının yapılması konularında eğitimler verilecek.

Mentörlük hizmeti sonrasında her firmaya ayrı ayrı “Yalın ve Dijital Dönüşüm Yol Haritası” hazırlanacak.

Dijital ve Yeşil Dönüşümün Desteklenmesi Projesi”, Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen PEP- Ekonomik Fırsatların Desteklenmesi Programı kapsamında; Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GİZ) ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ortaklığında yürütülüyor.


TÜM HABERLER